University Of Ibadan Produces Rice, 10kg Costs N4k, 25kg Costs N9,500

According to multiple online sources,Faculty of Agriculture,University of Ibadan has ventured into rice production.A 10kg bag of the rice costs N4000 while a 25kg bag costs N9,500.



I must commend UI for this wonderful feat.

Source: trezzyhelm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *